Fordońscy policjanci na spotkaniu z harcerzami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Fordońscy policjanci na spotkaniu z harcerzami

Dzielnicowy st. sierż. Tomasz Mechliński wraz z pracownikiem cywilnym Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Agatą Pamuła z komisariatu w Fordonie uczestniczyli w zbiórce harcerskiej 5 Bydgoskich Drużyn Harcerskich „Niezłomni” i Danuty Siedzikówny Hufca Bydgoszcz-Miasto Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

W harcówce znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 43 w Bydgoszczy, wspólnie z młodzieżą szkół podstawowych i gimnazjów, policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa, w szczególności te obowiązujące w okresie wakacyjnym.

W trakcie spotkania poruszone zostały zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa nad wodą oraz terenach przywodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych.

Policjanci przypomnieli również kwestie odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełnione czyny karalne czy demoralizację oraz skutki kontaktów z używkami.

Nie pominięto również kwestii bezpiecznego podróżowania koleją, podstawowych zasad poruszania się, przemarszów grupy zorganizowanej, jak również bezpiecznego wypoczynku w lesie.

 

Autor: Agata Pamuła/ KP Bydgoszcz-Fordon
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska