Wiadomości

Policjanci z Błonia spotkali się z uczniami SP nr 10 oraz uczniami SOSW nr 3

Data publikacji 14.06.2018

Funkcjonariusze z komisariatu na bydgoskim Błoniu wraz z dzielnicowymi osiedla Okole spotkali się na festynie rodzinnym z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Śląskiej 7 oraz uczniami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 przy ul. Granicznej.

Na festyn przybyły służby mundurowe – Policja i Straż Miejska, ale także zespół Pogotowia Ratunkowego. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia specjalistycznego sprzętu przeciwuderzeniowego.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami policjanci przypomnieli dzieciom o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu nad wodą, w mieście. Przeprowadzili z nimi pogadankę  na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, w tym o noszeniu elementów odblaskowych). Szczególną uwagę zwrócili na rozwagę w kontaktach  z nieznajomymi.

Policjanci zapoznali najmłodszych uczniów z zasadami dotyczącymi postępowania z agresywnym psem.  Poinstruowali jak przyjąć pozycję tzw. „żółwia” w tego typu sytuacji.

Nie zabrakło także innych atrakcji. Na terenie szkoły odbył się  turniej piłki nożnej, zawody z przeszkodami, przeciąganie liny. Dzieci miały okazję obejrzeć krótki pokaz sztuki walki karate pod okiem instruktora.

 Festyn okazał się świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu, zabawy i edukacji, zwłaszcza z zakresu bezpieczeństwa.

Autor: st.sierż. Joanna Gralak/ ZPSNiP KP Błonie
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska