Mundurowi z Błonia spotkali się z przedszkolakami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Mundurowi z Błonia spotkali się z przedszkolakami

Data publikacji 12.06.2018

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie wraz z dzielnicowymi rewiru Osowej Góry spotkali się na festynie rodzinnym z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola EKOLAKI przy ul. Koronowskiej 5. Mundurowi promowali wśród najmłodszych bezpieczeństwo.

Wzwiązku ze zbliżającymi się wakacjami policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Mundurowi omówili zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk.

Przypomnieli jak bezpiecznie spędzać wolny czas w mieście, nad wodą, na placu zabaw. Szczególną uwagę zwrócili na roztropność w kontaktach z nieznajomymi, podając przy tej okazji numery alarmowe.

Zaznajomili najmłodszych z zasadami dotyczącymi postępowania z psem. Poinstruowali jak przyjąć pozycję tzw. „żółwia”, w celu ochrony przed atakiem agresywnego psa.

Policjanci zaprezentowali sprzęt przeciwuderzeniowy służący do ochrony w sytuacji rozpraszania tłumu podczas zbiorowego naruszonego porządku publicznego.

Największą jednak atrakcją okazał się policyjny radiowóz. Ogromną frajdę sprawiało najmłodszym uruchamianie sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Na festynie nie zabrakło również psów policyjnych. Najmłodsi mogli zobaczyć pokaz sprawności i wyszkolenia zwierzaków.

Autor: st.sierż. Joanna Gralak ZPSNiP KP Bydgoszcz-Błonie
Publikacja: kom. Przemysław Słomski