Dzielnicowi gościli na "Szwederiadzie" - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Dzielnicowi gościli na "Szwederiadzie"

Data publikacji 11.06.2018

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo uczestniczyli w festynie rodzinnym ,,Szwederiada” organizowanym przez Radę Osiedla Szwederowo. Impreza odbyła się przy w Skwerze Alojzego Bukolda w Bydgoszczy.

W miniony weekend (09-10.06.2018) dzielnicowi w ramach programów MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo… na drodze" i 'Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą" promowali bezpieczne i zgodne z przepisami zachowanie.

Funkcjonariusze podczas festynu zaprezentowali sprzęt, jaki jest wykorzystywany w codziennej służbie patrolowej, a także podczas zabezpieczeń imprez masowych. Każdy mógł zobaczyć i przymierzyć strój ochronny, kamizelkę przeciwuderzeniową, kask, tarczę oraz pałkę szturmową.

Ponadto, dla młodszych uczestników były przewidziane atrakcje związane z wyścigami w alkogoglach oraz malowaniem kolorowanek związanych z bezpieczeństwem. Mundurowi przypomnieli i zaprezentowali uczestnikom jak należy prawidłowo korzystać z przejścia  dla pieszych w drodze do szkoły.

Największą jednak atrakcją cieszył się policyjny radiowóz. Każdy mógł wcielić się w rolę stróża prawa. Wszyscy najmłodsi uczestnicy goszczący w policyjnym namiocie otrzymali odblaski, które pomogą bezpieczniej poruszać się po drodze.

Autor: nadkom. Sylwia Skierys KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: kom. Przemysław Słomski