Podejrzany usłyszał 72 zarzuty kradzieży z włamaniem - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Podejrzany usłyszał 72 zarzuty kradzieży z włamaniem

Data publikacji 11.06.2018

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali 23-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Mężczyzna włamywał się na konta bankowe. Funkcjonariusze udowodnili mu 72 przestępstwa. Podejrzany działał w warunkach recydywy.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z bydgoskiego Błonia. Z ich informacji wynikało, że jeden z pracowników ochrony dokonuje włamań na konta bankowe. Do tego przestępstwa wykorzystywał pozyskane nielegalnie numery cudzych kart bankomatowych.

Funkcjonariusze dotarli do dwóch pokrzywdzonych. Jak się okazało, z ich konta przelewane były pieniądze w kwocie blisko 30 i 50 złotych. Tych transakcji było kilkanaście.

Policjanci zbierając dodatkowe informacje ustalili podejrzewanego. Był nim 23-latek. Mężczyzna zaczął się ukrywać. To jednak nie pomogło. Kryminalni szybko go wytropili.

W minionym tygodniu (06.06.2018) przystąpili do realizacji i weszli do wytypowanego mieszkania. Tam zastali zaskoczonego 23-latka. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli należące do niego dwa drogie telefony komórkowe oraz laptopa.

Śledczy z bydgoskiego Błonia zaczęli gromadzić materiał dowodowy. Najpierw udowodnili zatrzymanemu 19 kradzieży z włamaniem na konta bankowe. To jednak nie wszystko.

Policjanci dotarli też do trzeciej osoby, która była pokrzywdzoną w sprawie. Wówczas okazało się, że podejrzany włamał się na jej konto 53 razy. Tyle też dodatkowych zarzutów usłyszał 23-latek.

Teraz może mu grozić wysoka kara, ponieważ dokonywał tych przestępstw w warunkach tzw. recydywy.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski