Wiadomości

Przedszkolaki z „Tęczowej Krainy” odwiedziły śródmiejski komisariat

Data publikacji 08.06.2018

Z samego rana grupa sześciolatków w kamizelkach odblaskowych zawitała przed budynkiem Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Tam gości przywitali funkcjonariusze z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, którzy zapoznali maluchów z planem zwiedzania budynku.

Pierwszym punktem, do którego dotarły dzieci było pomieszczenie służby dyżurnej, gdzie zostały przywitane przez Zastępcę Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście kom. Jarosława Zdunka.

Tam, dzieci dowiedziały się na czym polega praca stróżów prawa. Następnie „wycieczkę” poprowadzili do mieszczącego się na terenie budynku komisariatu studia monitoringu i na tzw. „salę odpraw”, gdzie dzieci dowiedziały się, jakie zadania realizują policjanci pełniący służbę patrolowo – interwencyjną.

Funkcjonariusze omówili także z dziećmi zagadnienia związane z „Bezpieczeństwem w ruchu drogowym” i  „Bezpiecznymi wakacjami”, a na zakończenie wręczyli im elementy odblaskowe, które obiecały przymocować do swoich rowerów,  z których tak często korzystają podczas wakacji.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem przy radiowozie.

Autor: Magdalena Daniel OPSNiP KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: kom. Przemysław Słomski