Areszt za włamania i rozboje - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Areszt za włamania i rozboje

Data publikacji 07.06.2018

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 25-latka podejrzanego o rozboje i włamania. Mężczyzna okradł fundację. Okradał również swoją byłą żonę. Podejrzany został aresztowany na dwa miesiące. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Nad sprawą pracowali kryminalni z bydgoskich Wyżyn. Z ich informacji wynikało, że na terenie jednego z bydgoskich hipermarketów doszło do kradzieży z włamaniem. Sprawca włamał się do puszki należącej do fundacji sklepu, skąd ukradł pieniądze. To jednak nie było jego jedyne podejście. Z zebranego materiału wynikało, że sprawca próbował dwukrotnie włamać się do skarbonki.

We wtorek (05.06.2018) funkcjonariusze namierzyli podejrzewanego na parkingu przed hipermarketem. 25-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskich Wyżyn ustalili, że zatrzymany ma na swoim sumieniu więcej przestępstw. Okazało się, że dokonał rozboju i kradzieży rozbójniczej na byłej żonie. Mężczyzna okradał ją z pieniędzy. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy został przekazany do prokuratury.

Wczoraj (06.06.2018) 25-latek trafił przed oblicze prokuratora. Oskarżyciel przedstawił mu zarzuty dotyczące dwukrotnego usiłowania kradzieży z włamaniem, kradzieży z włamaniem, rozboju, kradzieży rozbójniczej oraz gróźb karalnych. Następnie po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na dwa miesiące.

Teraz może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski