Uczniowie z wizytą u policjantów z Wyżyn - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Uczniowie z wizytą u policjantów z Wyżyn

Data publikacji 07.06.2018

Wczoraj (06.06.2018) komisariat na bydgoskich Wyżynach był pełen dzieci, a to za sprawą odwiedzin uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Bydgoszczy.

Mali goście z zainteresowaniem posłuchali opowiadania o codziennej pracy policjantów. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” o swoich obowiązkach opowiedział asp. Wojciech Okoński.

Podczas wizyty rozmawiano na temat bezpieczeństwa  podczas zbliżających się wakacji oraz podstawowych zasadach w ruchu drogowym.

Dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą technika kryminalistyki, który opowiedział o swojej pracy i pokazał w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia. Pokaz wykonał podkom. Marek Grabowicz. Każde dziecko otrzymało pamiątkę w postaci odcisku dłoni. Mali goście zadawali wiele pytań, na które policjant chętnie i wyczerpująco odpowiadał.

Natomiast asp. sztab. Sebastian Sprender z komendy miejskiej opowiedział dzieciom o specyfice swojej służby z czworonogami oraz zademonstrował zasady posłuszeństwa swojej podopiecznej o imieniu „Kama”. Funkcjonariusz pokazał również pozycje bezpieczne w sytuacjach, gdy dzieci zostaną zaatakowane przez psa. 

Uczestnicy spotkania zobaczyli również jak jest wyposażony "Niebieski Pokój" oraz dowiedzieli się do jakich celów jest używany.

Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny sprzęt. 

W ramach akcji „Świeć przykładem” przypomniano dzieciom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych zarówno poza terenem zabudowanym, jak i w mieście. Z tej okazji każdy odwiedzający otrzymał drobny upominek w postaci opaski odblaskowej.

Całość spotkania wpisuje się w inicjatywę „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Autor: Anna Noworyta/ ZPSNiP KP Bydgoszcz - Wyżyny
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska