Podziękowania za ujęcie nietrzeźwego kierowcy - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Podziękowania za ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 06.06.2018

Dwóch z trzech świadków, którzy wykazali się postawą godną naśladowania spotkali się z Komendantem Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny. Mężczyzna odebrał z rąk mł. insp. Adama Jarosza list z podziękowaniami i gratulacjami. Były również słowa uznania i serdeczne życzenia.

Wczoraj (05.06.2018) Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny mł. insp. Adam Jarosz spotkał się ze świadkami, którzy przyczynili się do zatrzymania pijanego kierowcy. Komendant podziękował oraz pogratulował godnej i wzorowej postawy. Podkreślił również jak ważne jest, abyśmy reagowali w sytuacjach, gdy jesteśmy świadkami łamania prawa. W podziękowaniu za właściwe zachowanie przekazał bydgoszczanom list z podziękowaniami od Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy insp. Sławomira Kosińskiego.

Przypomnijmy, że wszystko miało swój początek 20 maja 2018 roku późnym popołudniem, wtedy to dyżurny z bydgoskich Wyżyn otrzymał informację o pijanym kierującym. Ze zgłoszenia wynikało, że został zatrzymany kierowca mazdy, który jest pod wpływem alkoholu. Na ulicę Szarych Szeregów w Bydgoszczy pojechał patrol. Policjanci po przybyciu na miejsce przejęli pijanego mężczyznę.

Z relacji świadków wynikało, że 43-latek przyjechał autem do sklepu. Od mężczyzny była wyczuwalna wyraźna woń alkoholu. Następnie chwiejnym krokiem wrócił do samochodu i próbował odjechać. Jazdę udaremnili mu trzej świadkowie, którzy zablokowali wejście do pojazdu.

Funkcjonariusze przewieźli bydgoszczanina do komisariatu, gdzie sprawdzili jego stan trzeźwości. Alkotest wykazał w organizmie ponad trzy promile. Policjanci zatrzymali 43-latkowi prawo jazdy.

Teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadać przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski