Policjanci zlikwidowali domową plantację marihuany - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci zlikwidowali domową plantację marihuany

Data publikacji 17.05.2018

Kryminalni z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali domową plantację marihuany. Policjanci zabezpieczyli w jednym z podbydgoskich domów siedem krzewów konopi indyjskich. Do sprawy został przesłuchany 40-latek.

Policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu bydgoskiego może zajmować się uprawą konopi indyjskich. Trop doprowadził ich do jednej z podbydgoskich miejscowości.

Wczoraj (16.05.2018) kryminalni przystąpili do działania i pojechali pod wytypowany adres. Późnym popołudniem weszli do domu podejrzewanego. Tam, na poddaszu budynku, ujawnili plantację marihuany. Krzewy miały wysokość około jednego metra. Łącznie zabezpieczyli siedem roślin, a także wysuszone ziele konopi.

Zatrzymany 40-latek został przesłuchany. Jeśli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi, że są to zakazane rośliny, wówczas mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące uprawy konopi indyjskich oraz ich posiadania. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski