ZOSTAŃ KIMŚ WYJĄTKOWYM z policjantami z bydgoskich Wyżyn - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

ZOSTAŃ KIMŚ WYJĄTKOWYM z policjantami z bydgoskich Wyżyn

Data publikacji 14.05.2018

W ostatnich tygodniach policjanci z komisariatu na bydgoskich Wyżynach przeprowadzili cykl spotkań z uczniami klas licealnych szkół z podległego rejonu. Spotkania miały charakter promocyjny w ramach kampanii ZOSTAŃ KIMŚ WYJĄTKOWYM.

W spotkaniach na terenie komisariatu wzięli udział m. in. uczniowie z Zespołu Szkół nr 4, Zespołu Szkół Chemicznych, XXI Liceum Ogólnokształcącego.

Funkcjonariusze zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi policji. W spotkaniu uczestniczył również mł. insp. Adam Jarosz Komendant komisariatu, który w ramach propagowania zawodu policjanta opowiadał o codziennej pracy policjantów, przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz mówił o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem narkotyków w tym dopalaczy, a także przedstawiciele Wydziału Kadr i Szkolenia KMP w Bydgoszczy, zajmujący się przyjmowaniem zgłoszeń od osób starających się o wstąpienie do służby.

Ponadto słuchacze mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem "PZ", obejrzenia Przyjaznego Pokoju służącego do przesłuchiwania małoletnich świadków i serca komisariatu, czyli dyżurki.

Zagadnienia z zakresu pracy technika kryminalistycznego przedstawiali st. asp. Magda Dominowska i sierż. szt. Michał Miś z Wydziału Techniki Kryminalistycznej KMP w Bydgoszczy, którzy pokazywali, w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia.

W spotkaniach uczestniczyli również dzielnicowi, którzy przybliżyli uczniom zawód policjanta podając przykłady oraz dzieląc się swoim doświadczeniem, które nabyli podczas wieloletniej służby. Ponadto prezentowali zebranym elementy umundurowania służbowego w tym kajdanki zespolone, kamizelki kuloodporne oraz ubiór policjanta w trakcie czynności w oddziałach zwartych.

Autor: mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski/ KP Bydgoszcz-Wyżyny
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska