Nie zatrzymał się do kontroli, bo jechał pijany - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Nie zatrzymał się do kontroli, bo jechał pijany

Data publikacji 09.05.2018

29-letni kierowca peugeota uciekał policjantom. Nie bez powodu. Był pijany. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymali go funkcjonariusze z Białych Błot. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Wczoraj (08.05.2018) około godziny 02:45 policjanci z Białych Błot postanowili zatrzymać do kontroli poruszający się ulicą Szubińską pojazd marki Peugeot. Funkcjonariusze dali sygnały do zatrzymania. Kierowca auta nie reagował i przyspieszał. Zaczął się pościg w kierunku Bydgoszczy.

Ucieczka kierowcy zakończyła się przed rondem Poznańskim. Tam policjanci zatrzymali 29-latka. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie trzeźwości potwierdziły przypuszczenia. Kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Co więcej, za brak aktualnych badań technicznych pojazdu zatrzymali też dowód rejestracyjny.

Teraz 29-latek będzie odpowiadać za niezatrzymanie się do kontroli policjantom oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, a także zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski