Wiadomości

Policjanci ze śródmiejskiego komisariatu wspierali akcję charytatywną „Gramy dla Remka"

Data publikacji 24.04.2018

Policjanci z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz – Śródmieście uczestniczyli w akcji charytatywnej „Gramy dla Remka". Akcja zorganizowana została w Restauracji "Zatoka" przy ul. Floriana w Bydgoszczy pod patronatem Fundacji "Serca dla Maluszka".

Akcja charytatywna zorganizowana została dla małego Remka, który urodził się w styczniu 2018 roku ze skrajną niewydolnością obu nerek. Aby chłopiec mógł żyć zapadła decyzja o wszczepieniu niemowlakowi cewnika Tenckoffa (specjalnej rurki umieszczonej w brzuszku przez, którą podaje się płyn dializacyjny). Od piątej doby swojego życia chłopiec jest dializowany 16 godzin na dobę. Jedyną szansą na normalne dzieciństwo Remka jest przeszczep. Stąd pomysł zorganizowania zbiórki w formie spotkania rodzinnego przy muzyce i występach scenicznych.

Wśród wielu zaproszonych gości, licznych koncertów, występów taneczo – artystycznych dzieci i młodzieży przygotowanych dla dorosłych gości, nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych uczestników, na których czekała cała gama różnorodnych atrakcji i słodkich niespodzianek. Organizatorzy zorganizowali loterię fantową oraz licytację przekazanych przez darczyńców i ofiarodawców różnego rodzaju bonów, podarunków, wejściówek, zaproszeń, koszulek, itp.

Policjanci na licytację przekazali policyjne maskotki i koszulki ofiarowane na ten cel przez Zarząd Wojewódzki NSZZP Województwa Kujawsko – Pomorskiego. W akcję włączył się też będący w szpitalu Tomasz Gollob, który przekazał policjantom podpisane swoje zdjęcia na licytację dla Remka.

W trakcie akcji śródmiejscy profilaktycy przeprowadzili dla uczestników konkursy i zabawy związane z bezpieczeństwem na drodze, a na najmłodszych czekały kolorowanki, krzyżówki oraz wykreślanki związane z pracą policjanta. Dzieci wraz z rodzicami licznie uczestniczyli we wspólnej zabawie i rozwiązywaniu zadań. Robili sobie również odciski palców i pamiątkowe fotografie przy radiowozie. Wszyscy uczestnicy otrzymali od funkcjonariuszy drobne upominki oraz odblaski.

Wszystkim policjantom, członkom rodzin i znajomym zaangażowanym w akcję charytatywną “Gramy dla Remka” składamy serdeczne podziękowania.

Autor: mł. asp. Piotr Bajlak OPSNiP KP Bydgoszcz–Śródmieście
Publikacja: kom. Przemysław Słomski