Wiadomości

Dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia ostrzegają mieszkańców przed oszustwami

Data publikacji 17.04.2018

Mł.asp. Daniel Klepacki oraz mł.asp. Michał Kaczorowski w trosce o mieszkańców osiedla Leśnego rozdali ulotki informacyjne o oszustwach na tzw. fałszywego policjanta lub krewnego. Inicjatywa policjantów doskonale wplata się w program "Dzielnicowy bliżej nas".

Bydgoscy policjanci prowadzą wzmożoną kampanię informacyjną skierowaną do mieszkańców naszego miasta. Tym razem dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia odwiedzili siedzibę Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani oraz Radę Osiedla „Centrum” na terenie osiedla Leśnego w Bydgoszczy.

Mundurowi rozmawiali z pracownikami spółdzielni na temat zagrożeń, na jakie są narażone osoby starsze. Funkcjonariusze przekazali broszury informacyjne dotyczące oszustw metodą na „wnuczka”, „policjanta”, „pracownika spółdzielni” oraz „pracownika ROPS-u” celem rozpropagowania ich na terenie osiedla. Materiały profilaktyczno-ostrzegawcze dotyczą sposobu działania sprawców przy poszczególnych rodzajach oszustw.

Ulotki stworzono przede wszystkim z myślą o seniorach, którzy nie mają dostępu do Internetu i nie śledzą ostrzeżeń na portalach społecznościowych. Podczas rozmów z osobami starszymi, ale też z ich krewnymi, stróże prawa wyjaśniają jak działają oszuści i jakie stosują metody.

Autor: mł.asp. Daniel Klepacki KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: kom. Przemysław Słomski