O cyberprzemocy z uczniami klas podstawowych w Brzozie - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

O cyberprzemocy z uczniami klas podstawowych w Brzozie

Data publikacji 07.04.2018

Mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny wraz z dzielnicowymi asp. Karolem Kęska i mł. asp. Tomaszem Gołębiewskim gościł w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie. Funkcjonariusze rozmawiali o cyberprzestępczości.

Na spotkaniu policjanci poruszyli temat zachowań przemocowych z użyciem nowych technologii, przede wszystkim internetu i sieci telekomunikacyjnych, również telefonów komórkowych. W związku z tym, iż zjawisko przemocy może dotknąć wszystkich użytkowników internetu, bez względu na wiek czy poziom umiejętności posługiwania się komputerem, funkcjonariusze omówili formy, jakie może przybierać cyberprzemoc oraz jakich przestępstw dopuszczają się jej sprawcy.

Mundurowi zwrócili również uwagę na inne zagrożenie związane z nadmiernym korzystaniem z internetu, jakim jest problematyka uzależnień. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film na temat zagrożeń związanych z "wrzucaniem" do sieci filmów i zdjęć z własnym wizerunkiem.

Na zakończenie zgromadzonym rozdano przekazane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Wielkiej broszury pt. "Przemoc w sieci boli w realu".

Autor: mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski ZPSNiP KP Bydgoszcz-Wyżyny
Publikacja: kom. Przemysław Słomski