Badania mammograficzne zakończone - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Badania mammograficzne zakończone

Data publikacji 09.03.2018

Dwa dni akcji zorganizowanej przez Centrum Onkologii w Bydgoszczy przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy pozwoliło przebadać się 85 Paniom, które skorzystały z bezpłatnego badania mammograficznego. Śmiało można stwierdzi, że akcja po raz kolejny była sukcesem, o czym świadczy ilość przebadanych kobiet.

Z badań w Mammobusie stacjonującym przy Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy przy ul. Wojska Polskiego 4F skorzystało 85 bydgoszczanek. Wynik świadczy o tym, że Panie dbają o swoje zdrowie i są w pełni świadome zagrożeń, jakie niesie za sobą brak kontroli nad swoim zdrowiem. Co więcej, jest to też doskonały przykład na to, że istnieje duża potrzeba na realizację takich przedsięwzięć.

Natomiast dzisiaj (09.03.2018) w świetlicy bydgoskiej komendy, dr n. med. Tomasz Mierzwa Koordynator Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy przeprowadził badania dermotoskopowe wśród pracowników bydgoskiej komendy. Z badań skorzystało 58 policjantów i pracowników cywilnych.

Autor: Monika Karska Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: kom. Przemysław Słomski