Wiadomości

Bydgoszczanin aresztowany za przestępstwa popełnione wobec byłej żony

Data publikacji 07.03.2018

Kryminalni z bydgoskiego Błonia namierzyli i zatrzymali 33-latka podejrzanego o szereg przestępstw. Pokrzywdzoną w sprawie była jego była żona. Mężczyzna uchylał się od policyjnego dozoru i złamał zakaz zbliżania oraz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące.

Sprawa zaczęła się od zawiadomień pokrzywdzonej. W ubiegłym roku kobieta poinformowała policjantów z bydgoskiego Błonia o uszkodzeniu samochodu przez jej byłego męża. Mężczyzna wybił szybę czołową w pojeździe. Dodatkowo groził jej i stosował wobec niej tzw. stalking. Konsekwencją tego było zastosowanie wobec niego zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz dozór policyjny.

Niemniej jednak, to nie zrobiło na nim wrażenia. 33-latek nie stawiał się na dozory i ukrywał się przed funkcjonariuszami, a pod koniec lutego włamał się do mieszkania pokrzywdzonej i okradł ją z pieniędzy oraz biżuterii. Kilka dni później pokrzywdzona ponownie dostała pogróżki.

W międzyczasie kryminalni namierzali 33-latka. W poniedziałek (05.03.2018) wytropili go na jednej z bydgoskich ulic. Zaskoczony mężczyzna został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z Błonia przedstawili mu kolejne zarzuty.

Wczoraj (06.03.2018) został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 33-latka na trzy miesiące. Teraz może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski