Niecodzienni goście z wizytą u policjantów z bydgoskich Wyżyn - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Niecodzienni goście z wizytą u policjantów z bydgoskich Wyżyn

Data publikacji 13.02.2018

Wczoraj (12.02.2018) komisariat na bydgoskich Wyżynach był pełen dzieci, a to za sprawą odwiedzin najmłodszych spędzających ferie na półkoloniach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bydgoszczy.

Mali goście z zainteresowaniem posłuchali opowiadania o codziennej pracy policjantów. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” o swoich obowiązkach opowiedzieli asp. Tomasz Śliwa i mł. asp. Jarosław Małecki.

Podczas wizyty rozmawiano na temat bezpieczeństwa podczas ferii oraz podstawowych zasadach w ruchu drogowym.

Dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą technika kryminalistyki, który pokazał, w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia. Każde dziecko otrzymało pamiątkę w postaci odcisku dłoni. Goście zadawali wiele pytań, na które policjanci chętnie i wyczerpująco odpowiadali.

Uczestnicy spotkania zobaczyli również jak jest wyposażony "Niebieski Pokój" oraz dowiedzieli się do jakich celów jest używany.

Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny sprzęt.  Wielką frajdą okazała się możliwość wejścia do służbowego radiowozu i poczucia się przez chwilę policjantem.

W ramach akcji „Świeć przykładem” przypomniano dzieciom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych zarówno poza terenem zabudowanym, jak i w mieście. Z tej okazji każdy odwiedzający otrzymał drobny upominek w postaci opaski odblaskowej.

Całość spotkania wpisuje się w inicjatywę „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

Autor: Anna Noworyta/ ZPSNiP KP Bydgoszcz - Wyżyny
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska