Policjanci z Fordonu w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci z Fordonu w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Data publikacji 12.02.2018

Fordońscy policjanci systematycznie prowadzą działania prewencyjne skierowane do młodych mieszkanców naszego miasta. Dlatego też zorganizowali dla uczniów spotkania edukacyjne informujące o tym, jak uchronić się niebezpieczeństwami w czasie ferii, ale również o odpowiedzialności karnej nieletnich.

Ferie zimowe to czas odpoczynku i zabaw ale również i czyhających niebezpieczeństw. Niska temperatura, złe warunki pogodowe na drogach i podwórkach, a także większa swoboda w Internecie to główne niebezpieczeństwa trwającej przerwy w nauce szkolnej.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców dzielnicy Fordon, pedagog policyjny Agata Pamuła z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii przeprowadziła spotkania w Szkole Podstawowej nr 19, Szkole Podstawowej nr 17 oraz Szkole Podstawowej nr 65 dotyczące bezpiecznych zachowań podczas ferii.

Podczas ferii, uczniowie w sposób aktywny brali udział w spotkaniach mających na celu podnoszenie poziomu świadomości zasad bezpieczeństwa podczas podróży, zabaw na śniegu oraz bezpiecznego i pozytywnego sposobu spędzania czasu wolnego w domu.

Natomiast w miniony czwartek (08.02) fordońskich policjantów odwiedzili uczniowie z klasy VII Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy. W trakcie wizyty młodzież wysłuchała prelekcji na temat odpowiedzialności karnej, miała możliwość obejrzeć radiowozy oraz sprzęt policyjny.

W przeddzień ferii nie mogło zabraknąć tematu bezpieczeństwa w tym okresie w odniesieniu do zagrożeń czyhających na młodych ludzi szczególnie w sieci. Oczywiście został poruszony wątek bezpiecznego korzystania z uroków zimy w kontekście m. in. wchodzenia na zamarznięte akweny.

W nawiązaniu do poruszanej tematyki młodzież rozwiązała krzyżówkę. Za poprawne jej rozwiązanie otrzymała długopisy i opaski odblaskowe.

Autor: Agata Pamuła/ KP Bydgoszcz-Fordon
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska