Wiadomości

Kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń i odzyskali skradzione motocykle

Data publikacji 09.02.2018

Policjanci zabezpieczyli blisko 190 kg nielegalnego tytoniu, butelki z bezbarwną substancją oraz dwa kradzione motocykle z terenu Niemiec. To efekt działań zorganizowanych przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą bydgoskiej komendy. Do sprawy zostały zatrzymane i przesłuchane dwie osoby. Za posiadanie wyrobów bezakcyzowych grozi przepadek zabezpieczonego towaru, wysoka grzywna oraz kara do nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (08.02.2018) Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zorganizował działania wymierzone w zwalczanie przestępstw akcyzowych. Do akcji włączyły się także podległe bydgoskiej komendzie jednostki. Działania przyniosły oczekiwane efekty.

Pierwsze kilogramy tytoniu zostały zabezpieczone przez policjantów z komendy miejskiej. Wcześniej razem z wydziałem kryminalnym ustalili, że jeden z mieszkańców Solca Kujawskiego może być w posiadaniu nielegalnego towaru. W godzinach porannych pojechali to sprawdzić.

Pod wytypowanym adresem zauważyli mężczyznę, który przepakowywał worki jutowe z samochodu. Funkcjonariusze sprawdzili go. Okazało się, że 45-latek w samochodzie posiadał trzy worki z tytoniem. To jednak nie było wszystko. Po przeszukaniu należących do niego budynków policjanci zabezpieczyli jeszcze trzy takie worki. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 85 kg tego nielegalnego towaru.

Ponadto, na terenie posesji znaleźli karton z 25 plastikowymi butelkami z zawartością przeźroczystej cieczy. Najprawdopodobniej jest to nielegalny spirytus. Znajdująca się w butelce substancja zostanie poddana laboratoryjnej ekspertyzie.

Niemniej jednak, na tym jego problemy się nie zakończyły. W jednym z garaży funkcjonariusze zabezpieczyli dwa motocykle. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że jednoślady zostały skradzione z terenu Niemiec. 45-latek został zatrzymany i dowieziony do bydgoskiej komendy.

Tam kryminalni przedstawili mu zarzut z kodeksu karno-skarbowego, za który grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Teraz policjanci ustalają okoliczności kradzieży motocykli. Nie wykluczone, że podejrzany może jeszcze usłyszeć dodatkowe zarzuty.    

Tego samego dnia zabezpieczone zostało jeszcze ponad 100 kg nielegalnego tytoniu. Zabezpieczony tytoń to efekt pracy kryminalnych z bydgoskiego Szwederowa. Trefny towar znajdował się w jednym z mieszkań przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy. Do sprawy został zatrzymany i przesłuchany 51-latek.

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli łącznie 190 kg nielegalnego tytoniu. Po przeliczeniu okazało się że, łączna kwota strat na szkodę Skarbu Państwa oszacowana została na ponad 190 tysięcy złotych.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...