O bezpiecznym kontakcie ze zwierzętami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

O bezpiecznym kontakcie ze zwierzętami

W Szkole Podstawowej w Przyłękach odbyła się lekcja bezpieczeństwa, w której główną rolę odegrał pies policyjny "Boss". Poprowadzili je przewodnicy psów służbowych z bydgoskiej komendy st.asp. Krzysztof Dąbrowski wraz z mł.asp. Mariuszem Woźniakiem, który na co dzień pracują z "czworonożnymi policjantami".

Policjanci opowiadali dzieciom o pracy i wyszkoleniu ich czworonożnych partnerów z patrolu. Jak zawsze mali ciekawscy  zadawali dużo pytań dotyczących codziennej służby nie tylko „Bossa”. St.asp. Krzysztof Dąbrowski oraz mł.asp. Mariusz Woźniak podczas spotkania zwracali również uwagę na temat krzywdzenia zwierząt.

 "Boss" to owczarek niemiecki długowłosy, który jest bardzo duży przez co budzi respekt.  Z  natury jest łagodnym psem wyszkolonym do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych.

Policjanci rozmawiając z dziećmi zwrócili uwagę na fakt, że każdy pies, nie ważne czy duży czy mały, może być agresywny. Dlatego należy pamiętać, że nigdy nie wiemy jak zareaguje zwierzę podczas kontaktu z nami.  Dlatego też cierpliwy "Boss' dał się pogłaskać dzieciom. Poprzedzone to jednak było instruktażem policjanta jak należy bezpiecznie pogłaskać czworonoga.

Nieodłącznym elementem spotkań dotyczących bezpiecznego kontaktu z psem jest ćwiczenie bezpiecznej postawy, która może je uchronić przed atakiem agresywnego zwierzęcia.

Lekcja pełna wrażeń jak zawsze była doskonałą formą przekazania wiedzy.

Autor: Monika Karska/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska