O bezpiecznym internecie podczas działań fordońskich policjantów - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

O bezpiecznym internecie podczas działań fordońskich policjantów

Data publikacji 06.02.2018

Zgodnie z kalendarzem profilaktycznym programu profilaktycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok”, początek lutego to czas działań profilaktycznych, oscylujących wokół bezpieczeństwa w Sieci.

Głównym celem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu, zapoznanie rodziców i opiekunów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promowanie pozytywnych zachowań dzieci i młodzieży w Internecie.

W związku z przypadającym 6 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu, policjanci z komisariatu w bydgoskim Fordonie realizowali spotkania z dziećmi i młodzieżą dotyczące właściwych zachowań związanych z tematyką cyberprzestrzeni.

Również z inicjatywy Komisariatu Policji Bydgoszcz Fordon w minioną sobotę (03.02.2018) zorganizowany został happening przy współudziale Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy przy ul. Krysiewiczowej.

Powyższe działania profilaktyczne połączone były z warsztatami plastycznymi realizowanymi pod okiem artysty Jana Zyśka, a ich tematem przewodnim były pozytywne zachowania i dobra kultura Internetu.

Zwieńczeniem działań było wykonanie oraz wystawa prac plastycznych wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nr 5.

Autor: Agata Pamuła/ KP Bydgoszcz-Fordon
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska