Spotkanie profilaktyczne z uczniami klas podstawowych - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Spotkanie profilaktyczne z uczniami klas podstawowych

Data publikacji 06.02.2018

W związku ze zbliżającymi się feriami st. sierż. Dawid Wełnicki z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z bydgoskiego Szwederowa spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 63 przy ulicy Goszczyńskiego. Policjant rozmawiał z młodzieżą na temat zagrożeń oraz odpowiedzialności.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 5, 6 i 7 szkoły podstawowej, podczas których została im przedstawiona tematyka odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione czyny karalne oraz przejawy demoralizacji w szkole i poza nią. Ponadto, uczniom w związku z nadchodzącymi feriami przypomniano o zagrożeniach płynących z internetu. Policjant wyjaśnił na czym polega „cyberprzemoc”, „grooming” oraz „seksting”. Ostrzegał też o skutkach zażywania środków odurzających.

Natomiast w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Kcyńskiej st. sierż. Dawid Wełnicki wraz z dzielnicowymi mł. asp. Maria Madejska oraz sierż. sztab. Marcin Jaszkowski spotkali się z gronem pedagogicznym, które miało na celu wypracowanie działań dążących do rozwiązywania problemów szkolnych. Funkcjonariusze przekazali nauczycielom podstawowe informacje na temat tego jak bronić swoich uczniów i samych siebie przed przejawami agresji wśród młodzieży. Wyjaśnili podstawowe pojęcia zawarte w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Nauczyciele chętnie brali udział w dyskusji oraz zadawali wiele pytań związanych z postępowaniem szkoły w przypadku wystąpienia problemów z uczniem.

Autor: st. sierż Dawid Wełnicki ZPSNiP KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: kom. Przemysław Słomski