„Trzeźwy kierujący” na bydgoskich drogach - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

„Trzeźwy kierujący” na bydgoskich drogach

Data publikacji 28.12.2017

Policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 1115 kierujących. Wszystko w ramach akcji „Trzeźwy kierujący” przeprowadzonej wczoraj (27.12.2017) tuż po Świętach Bożego Narodzenia. Działania te mają na celu wyeliminowanie pijanych kierujących. Wśród badanych znaleźli się dwaj nieodpowiedzialni kierowcy.

Wczoraj (27.12.2017) wczesnym rankiem  policjanci z bydgoskiej „drogówki” przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy kierujący”. Działania te były elementem prewencyjnej akcji na drogach całego województwa. Funkcjonariusze dokonywali kontroli pojazdów na terenie miasta i powiatu bydgoskiego. Patrole można było spotkać m. in. na ul. Grunwaldzkiej, Fordońskiej czy na węźle w Stryszku.

W trakcie trzygodzinnych działań policjanci skontrolowali  łącznie 1115 kierowców. Niestety wśród badanych byli dwaj kierowcy, którzy zdecydowali się po alkoholu wsiąść za kierownicę pojazdu. Mundurowi zatrzymali dwa prawa jazdy i dwa dowody rejestracyjne od pojazdu.

Przed nami Sylwester i Nowy Rok. Bydgoscy policjanci apelują do kierowców o rozwagę. Niech dobra zabawa nie przyćmi nam zdrowego rozsądku i w żadnym wypadku nie wsiadajmy za kierownicę po wypiciu alkoholu .

Autor: asp.szt. Lidia Kowalska
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska