Areszt za posiadanie marihuany - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Areszt za posiadanie marihuany

Data publikacji 07.12.2017

Ponad 100 „działek” marihuany zabezpieczyli policjanci z wydziału narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Do sprawy został zatrzymany 26-latek. Decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące. Za posiadanie znacznych ilości zakazanych środków odurzających może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (06.12.2017) rano. Wcześniej policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców bydgoskiego Szwederowa może zajmować się handlem zakazanymi środkami psychoaktywnymi. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego.

Następnie przystąpili do działania i namierzyli go nad ranem na jednym z parkingów przyblokowych na terenie Szwederowa. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i poinformowali go o przyczynie ich „wizyty”. Razem z 26-latkiem poszli do jego miejsca zamieszkania.

Tam kryminalni po przeszukaniu pomieszczeń znaleźli dwa słoiki wypełnione woreczkami strunowymi z suszem roślinnym. Wstępne badania narkotestem wykazało, że jest to marihuana. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wagę elektroniczną oraz ponad 700 pustych tzw. „dilerówek”. 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (07.12.2017) mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował go na dwa miesiące.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski