Małe "skrzaty" świeciły przykładem - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Małe "skrzaty" świeciły przykładem

Data publikacji 23.11.2017

Wczoraj (22.11.2017) w Przedszkolu „Skrzat” w Bydgoszczy odbyły się spotkania z dziećmi w ramach kontynuacji akcji pn. "Świeć przykładem". Bydgoscy policjanci wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy oraz Marcinem Gagackim kierowcą rajdowo - wyścigowym reprezentującym Oponeo Motorsport poprowadzili zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dotyczące podstawowych zagadnień z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak zawsze dla najmłodszych najlepszą lekcją jest nauka połączona z zabawą, dlatego też prowadzący wykorzystali do zajęć "Autochodzik". Dzieciaki uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Szczególną uwagę podczas spotkań poświęcono konieczności noszenia elementów odblaskowych od zmierzchu do świtu.

Przedszkolaki same przekonały się zaglądając do "magicznej tuby", jak widoczny jest element odblaskowy nocą przez kierowcę. Bydgoski WORD w ramach akcji wyposażył dzieciaki w kamizelki odblaskowe, opaski oraz  inne elementy, które mogą sobie przywiesić do ubrań lub plecaków. Wszystko po to, by "świecić przykładem" i być widocznym na drodze.

Atrakcją dla najmłodszych było uczestnictwo w zajęciach z policyjnymi psami służbowymi, które przybyły do przedszkola wraz ze swoimi przewodnikami. Była to lekcja bezpiecznych zachowań w kontakcie z "czworonogim" przyjacielem. Oczywiście nie zabrakło pytań na temat pracy policyjnego psa. Jak zawsze nie tylko dzieci, ale i prowadzący doskonale się bawili.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki oraz dorośli będą „świecić przykładem”, dzięki czemu każdy odpowiedzialny pieszy zadba o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Autor: Monika Karska Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...