Wiadomości

Profesjonalna plantacja marihuany zlikwidowana przez bydgoskich i nakielskich policjantów

Data publikacji 21.11.2017

Bydgoscy kryminalni wspólnie z policjantami z Nakła nad Notecią zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i sprzęt do jej uprawy. Do sprawy został zatrzymany 35-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego, który usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego bydgoskiej komendy ustalili, że koło Bydgoszczy znajduje się plantacja marihuany. Trop doprowadził ich do jednej z miejscowości w powiecie nakielskim. Zebrane przez kryminalnych informacje pozwoliły na wytypowanie dokładnego adresu i osoby podejrzewanej o ten przestępczy proceder.

Wczoraj (20.11.2017) rano, bydgoscy policjanci wspólnie z kolegami z nakielskiej komendy przystąpili do działania i weszli do wytypowanego domu w jednej z miejscowości pod Bydgoszczą. Tam po przeszukaniu pomieszczeń okazało się, że w dwóch pokojach znajduje się profesjonalny sprzęt do uprawy i suszenia konopi indyjskich.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu oraz jego samochodzie woreczki z suszem roślinnym. Wstępne badania narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Co więcej, policjanci znaleźli puste woreczki strunowe oraz poradniki dotyczące uprawy konopi. Do sprawy został zatrzymany 35-latek oraz jego partnerka. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy z nakielskiej komendy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 35-latkowi zarzut posiadania narkotyków oraz uprawy zakazanych konopi. Natomiast zatrzymana kobieta po przesłuchaniu w charakterze świadka została zwolniona. Teraz 35-latek stanie przed obliczem prokuratora, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...