Patrol pieszy zatrzymał trzy osoby z narkotykami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Patrol pieszy zatrzymał trzy osoby z narkotykami

Data publikacji 13.10.2017

Policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji zatrzymał trzy osoby podejrzane o posiadanie marihuany. Jeden z 19-latków dodatkowo usłyszał zarzut usiłowania udzielenia narkotyków. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 porcji zakazanych środków psychoaktywnych.

W środę (11.10.2017) około godziny 18:10 policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji patrolując teren Doliny Śmierci w Fordonie zauważyli przy ulicy Bołtucia grupę młodych osób. Dwóch z nich na widok patrolu odrzuciło na ziemię foliowe woreczki. Mundurowi wylegitymowali ich.

Jak się okazało, w woreczkach był zielony susz roślinny. Co więcej obok nich leżała foliowa torba, w której znajdowało się 18 woreczków z zielonym suszem roślinnym, kilkadziesiąt pustych tzw. „dilerówek” oraz waga elektroniczna. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Właścicielem tej torby okazał się być stojący w pobliżu 19-latek. On i jego dwaj koledzy (19-latkowie) zostali zatrzymani i dowiezieni do fordońskiego komisariatu.

Tam śledczy ustalili, że właściciel torby z narkotykami próbował udzielić kolegom marihuany. Za to też usłyszał zarzut. Dodatkowo 19-latek i jego dwaj koledzy, którzy odrzucili woreczki z narkotykami, będą odpowiadać za posiadanie zakazanych środków psychoaktywnych. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski