Areszt dla złodzieja torebek - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Areszt dla złodzieja torebek

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn wytypowali i zatrzymali mieszkańca Nakła nad Notecią podejrzanego o kradzieże i rozbój. Mężczyzny okradał kobiety przy obwodnicy Bydgoszczy. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Sprawa miała swój początek 21 września 2017 roku, wówczas policjanci z bydgoskich Wyżyn przyjęli pierwsze zawiadomienie dotyczące kradzieży. Z relacji zgłaszającej wynikało, że została okradziona przez osobę, która podjechała do niej samochodem przy krajowej „10”. Mężczyzna ukradł jej torebkę z zawartością. Sprawą zajęli się kryminalni.

Na początku października wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży. Sytuacja wyglądała podobnie. Przy obwodnicy Bydgoszczy mężczyzna podjeżdża do kobiety. Wykorzystując jej nieuwagę kradnie jej torebkę z zwartością i odjeżdża.

W między czasie, policjanci typowali sprawcę. Szczegółowa analiza zebranych informacji doprowadziła ich do jednego z mieszkańców Nakła nad Notecią. Podejrzewanym okazał się być 22-latek. Co więcej, funkcjonariusze odkrywają, że młody mężczyzna może mieć związek z rozbojem, który miał miejsce w kwietniu 2017 roku przy DK 10. Pokrzywdzona wtedy straciła telefon komórkowy oraz torebkę z zawartością.

W środę (11.10.2017) kryminalni namierzyli i zatrzymali do sprawy młodego mieszkańca Nakła. 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (12.10.2017) śledczy z bydgoskich Wyżyn na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu trzy zarzuty przestępstw. Dwa dotyczą kradzieży, a trzeci rozboju.

Podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sadu o tymczasowy areszt. Dzisiaj (13.10.2017) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 22-latka na trzy miesiące. Teraz może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski