Blisko kilogram narkotyków nie trafi już na czarny rynek - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Blisko kilogram narkotyków nie trafi już na czarny rynek

Na trzy miesiące do aresztu trafił 23-latek podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Kryminalni z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy zabezpieczyli u niego blisko kilogram narkotyków. Do sprawy zatrzymany został też jego kolega, który zajmował się uprawą konopi indyjskich. Ten z kolei, decyzją prokuratora będzie odwiedzać komisariat raz w tygodniu.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej namierzyli i zatrzymali kolejne osoby zamieszane w narkotykowy biznes. Tym razem trop doprowadził ich do dwóch mieszkańców miejscowości Osielsko. Z ustaleń policjantów wynikało, że osoby te mogą posiadać zakazane substancje psychoaktywne.

We wtorek (10.10.2017) rano funkcjonariusze przystąpili do działania i pojechali pod wytypowany adres. W domu zastali dwóch mężczyzn. Osoby te twierdziły, że nic nie wiedzą o narkotykach. W związku z tym na miejsce przyjechał przewodnik z psem służbowym. Pies wyspecjalizowany do wyszukiwania narkotyków wykonał swoją pracę wzorowo.

W domu zabezpieczono prawie kilogram różnego rodzaju narkotyków, w tym najwięcej amfetaminy. Wśród zabezpieczonych środków psychoaktywnych był też haszysz, marihuana, a także tabletki ekstazy. Co więcej, w ogródku posesji funkcjonariusze znaleźli w doniczkach cztery konopie indyjskie.

Oprócz narkotyków, policjanci znaleźli też puste woreczki strunowe, młynki, pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych, maczety oraz rewolwer czarnoprochowy, a także pudełko z czarnym prochem. 25 i 23-latek zostali zatrzymani i dowiezieni do policyjnego aresztu.

Śledczy ze śródmiejskiego komisariatu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzuty. Najmłodszy usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Natomiast 25-latek odpowie za uprawę konopi indyjskich. Niemniej jednak, może to nie być koniec zarzutów. Teraz biegły ma określić, czy na zabezpieczony rewolwer jest wymagane zezwolenie.

Dzisiaj (12.10.2017) policjanci z bydgoskiego Śródmieścia doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wobec starszego z zatrzymanych zastosować policyjny dozór. Natomiast wobec 23-latka wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.06 MB)