Patrol zabezpieczył narkotyki - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Patrol zabezpieczył narkotyki

Data publikacji 09.10.2017

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 24-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Jego starszy kolega został ukarany mandatem karnym za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Wczoraj (08.10.2017) około godziny 17:30 patrol z bydgoskich Wyżyn na ulicy Wojska Polskiego zatrzymał do kontroli opla. W samochodzie oprócz kierowcy był pasażer. Podczas legitymowania okazało się, że 29-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Na tym jednak kontrola się nie zakończyła.

Funkcjonariusze sprawdzili też 24-letniego pasażera. Podczas kontroli osobistej mundurowi znaleźli przy nim kilka woreczków z marihuaną i amfetaminą. 24-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskich Wyżynach. Tam został przesłuchany. Zabezpieczone substancje trafiły do policyjnego laboratorium. Jeśli ekspertyza potwierdzi, że są to zakazane substancje psychoaktywne, wówczas mężczyzna usłyszy zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski