Mundurowi weryfikowali zgłoszenia z KMZB - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Mundurowi weryfikowali zgłoszenia z KMZB

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo wraz z funkcjonariuszami straży miejskiej dyscyplinowali kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. Działania mundurowych to wynik zgłoszeń mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W rejonie starego miasta, a także na bydgoskim Szwederowie, w związku z licznymi sygnałami przekazywanymi przez mieszkańców do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci i strażnicy miejscy wnikliwie weryfikowali wskazane miejsca.

Podczas kontroli ujawnili ogółem 37 kierujących, łamiących przepisy ruchu drogowego. Założono 13 blokad na źle zaparkowane pojazdy, nałożono osiem mandatów karnych, sporządzono dwa wnioski o ukaranie i zastosowano 14 pouczeń.

Jednocześnie funkcjonariusze zapowiadają, że w związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi nieprawidłowego parkowania, działania będą organizowane cyklicznie.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski