Wiadomości

Funkcjonariusze bydgoskiej komendy i mieszkańcy Bydgoszczy oddawali krew

Data publikacji 02.10.2017

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy zorganizował zbiórkę krwi. W akcji uczestniczyli pracownicy i policjanci z bydgoskiej komendy, a także mieszkańcy miasta. Dzięki nim banki krwi wzbogacił się o blisko 14 litrów tego jakże cennego leku.

W piątek (30.09.2017) ekipa Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy pobierała krew przy ul. Wojska Polskiego 4F w sali odpraw bydgoskiej komendy. Zbiórka krwi zorganizowana była przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Łącznie krew oddało 31 osób. Bank krwi zwiększył swoje zasoby o blisko 14 litrów. Wynik ten niezmiernie cieszy.

Przypominamy, że od stycznia 2017 roku działa Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, jak również osoby będące na emeryturze, które świadczyły służbę, czy też pracę w bydgoskiej jednostce, do wstąpienia w poczet członków Klubu HDK.

Pamiętajmy, iż krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Nie da się jej zastąpić żadnym innym lekiem, dlatego tak istotne jest abyśmy oddawali jej jak najwięcej. Zapraszamy wszystkich serdecznie do dołączenia do grona honorowych krwiodawców.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski