Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze

Data publikacji 30.09.2017

Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo st.sierż. Dawid Wełnicki wraz z Izabelą Adamczak-Trzaskalską przy wsparciu dzielnicowych przeprowadzili pogadanki z najmłodszymi. Tematem spotkań była ,,Bezpieczna droga do przedszkola/do szkoły”, której adresatami były dzieci w wieku 4-7 lat.

Pogadanki przeprowadzone były w przedszkolu „Green Garden”, „Wesołe Serduszka”, „Przedszkole Sióstr Elżbietanek” oraz w Szkołach Podstawowych nr 12 oraz 41 w Bydgoszczy.

Spotkania podzielone były na dwie integralne części. Pierwsza w formie wykładu oraz dyskusji oscylowała wokół bezpiecznego poruszania się po ulicy, w tym uświadomieniu o potrzebie używania odblasku w myśl zasady ,,Bądź widoczny,  bądź bezpieczny.”

Druga część miała charakter praktyczny. Dzieci pod opieką policjantów oraz pracownika policji ćwiczyły przechodzenie przez przejście dla pieszych. Forma ta miała na celu utrwalenie u dzieci prawidłowego nawyku korzystania z przejścia dla pieszych jako bezpiecznej formy poruszania się przez ulicę.

Dzieci brały aktywny udział w obu częściach spotkania i wykazywały duże zainteresowanie omawianym przez mundurowych tematem.

Autor: Izabela Adamczak-Trzaskalska ZPSNiP KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski