Sąsiedzi wkręceni w bezpieczeństwo - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Sąsiedzi wkręceni w bezpieczeństwo

Dzielnicowi Komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście mł.asp. Dominika Kondej-Głowala oraz mł.asp. Jacek Mierzwa, wraz z policjantami Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii sierż.szt. Marcinem Bąkiem i sierż.szt. Małgorzatą Tworek-Haraszkiewicz, „wkręcali w bezpieczeństwo” mieszkańców VI już Spotkania Sąsiedzkiego organizowanego przez Radę Osiedla „Centrum” i Radę Osiedla „Leśne” w Bydgoszczy przy ul. Grabowej 1.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, odbyło się między innymi znakowanie rowerów przez dzielnicowych, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Policjanci informowali też mieszkańców o możliwości korzystania z takiego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tych wyjątkowo sprzyjających okolicznościach każdy z mieszkańców osiedla, kto do tej pory nie poznał swojego dzielnicowego, miał okazję to nadrobić.

Imprezę uświetniła również prezentacja sprzętu policyjnego wykorzystywanego do codziennej służby funkcjonariuszy, a także konkursy dla najmłodszych mieszkańców, w których za udział, dzieci otrzymywały drobne upominki. Niebywałą atrakcją była też możliwość zobaczenia z bliska radiowozu i osobistego spotkania z policjantem, któremu można było zadać nurtujące szczególnie najmłodszych pytania dotyczące codziennej służby.

Autor: sierż. sztab. Małgorzata Tworek-Haraszkiewicz OPSNiP KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski