Bydgoscy policjanci zabezpieczyli skradzionego mercedesa - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli skradzionego mercedesa

Mieszkaniec Gdyni odpowie za paserstwo. 23-latek został przyłapany podczas próby wywiezienia z Bydgoszczy skradzionego w Niemczech mercedesa. Pojazd został zabezpieczony. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów z bydgoskiego Szwederowa.

Historia miała swój początek w miniony poniedziałek (11.09.2017). Wówczas dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał informację, że na terenie Bydgoszczy znajduje się mercedes, pochodzący najprawdopodobniej z kradzieży. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jest zaparkowany na ulicy Beskidzkiej. Policjanci natychmiast pojechali to sprawdzić. Tam wszystko się potwierdziło.

Na parkingu przyblokowym, pomiędzy drzewami, stał czarny mercedes na niemieckich tablicach rejestracyjnych. W pobliżu był też mężczyzna, który przyjechał lawetą po auto. Funkcjonariusze sprawdzili mercedesa w policyjnej bazie. Okazało się, że został skradziony pod koniec sierpnia na terenie Niemiec. Kryminalni zabezpieczyli pojazd. Do sprawy zatrzymali 23-letniego mieszkańca Gdyni.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 23-latkowi zarzut paserstwa. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski