Policjant rozmawiał o bezpieczeństwie z uczestnikami rajdu rowerowego - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjant rozmawiał o bezpieczeństwie z uczestnikami rajdu rowerowego

Data publikacji 08.08.2017

Policjant z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy spotkał się z uczestnikami rajdu rowerowego zorganizowanego przez Bydgoską Masę Krytyczną. Rozmawiał z nimi o zasadach poruszania się po drogach jednośladami, a także bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

W minioną niedzielę (06.08.2017) kilkudziesięciu uczestników rajdu rowerowego zorganizowanego przez Bydgoską Masę Krytyczną wyruszyło o godzinie 11:00 ze Starego Rynku w Bydgoszczy do Romanowa nad Zalewem Koronowskim.

Po dotarciu do Rodzinnego Portu Jachtowego Tazbirowo uczestnicy spotkali się z policjantem  Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Cykliści mogli porozmawiać z nim na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą w czasie trwających wakacji oraz przypomnieć sobie obowiązujące przepisy dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Najmłodszym uczestnikom rajdu sierż.szt.  Rafał Wohlfeil z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii bydgoskiej komendy przypomniał zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk, poruszania się po drogach, a także omówił obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie roweru. Policjant zwrócił szczególną uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych po zmierzchu używając do tego Tuby Edukacyjnej "Widoczni - Bezpieczni".

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o jego pracy oraz możliwość obejrzenia i zapoznania się z wyposażeniem policyjnego radiowozu. Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali pamiątkowe odblaski oraz książeczkę "Poradnik rowerzysty".

Spotkanie wpisało się w ogólnopolską kampanię "Kręci mnie bezpieczeństwo" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

 

Autor zdjęć: Michał Tazbir

Autor: sierż.szt. Rafał Wohlfeil/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska