Wiadomości

Rok 2017 rokiem harcerstwa bydgoskiego – z udziałem bydgoskich policjantów

W minioną sobotę (05.08.2017) na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbył się Festyn Harcerski z okazji 100-lecia harcerstwa bydgoskiego. Czynny udział w przedsięwzięciu wzięli udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Festyn Harcerski, który odbył się w minioną sobotę (5.08.2017) był okazją do zaprezentowania przez bydgoskich policjantów sprzętu policyjnego, z którego na co dzień korzystają podczas służby. Pokaz sprzętu policyjnego wzbudził  największe zainteresowanie wśród najmłodszych uczestników festynu. Ponadto funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami imprezy na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomnieli obowiązujące przepisy ruchu drogowego, zwracając szczególną uwagę na używanie elementów odblaskowych.

Niewątpliwą atrakcją dla uczestników była możliwość wykonania na pamiątkę odcisku dłoni lub palca,  pod nadzorem policjanta Wydziału Techniki Kryminalistycznej bydgoskiej Policji, który przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy.

Chętni spróbowali swoich sił w „Alkogoglach”, dzięki którym postrzegali rzeczywistość podobnie, jak osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu. Dla tych, którzy niebawem staną się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego była to przestroga przed tym, aby nie wsiadać za „kółko” po spożyciu alkoholu lub innego podobnie działającego środka.

Podczas spotkania nie zabrakło również pytań na temat pracy policjanta. Okazało się, że wśród harcerzy i nie tylko były osoby, które swoją przyszłość chciałyby związać z mundurem.

 

Autor: mł.asp. Sebastian Rink/Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: asp. szt. Lidia Kowalska