Sprawca kradzieży i uszkodzenia mienia namierzony przez dzielnicowego - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Sprawca kradzieży i uszkodzenia mienia namierzony przez dzielnicowego

Data publikacji 07.08.2017

Dzielnicowy z Solca Kujawskiego namierzył i zatrzymał sprawcę kradzieży. 32-latek dostał się do wnętrza domku jednorodzinnego, skąd ukradł sprzęt elektroniczny oraz gotówkę. Skradzione mienie zostało odzyskane. Mieszkaniec Solca Kujawskiego odpowie również za uszkodzenie samochodu. Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek (04.08.2017) wieczorem, wówczas bydgoscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z domków jednorodzinnych w Solcu Kujawskim. Z relacji zgłaszającego wynikało, że został mu skradziony sprzęt elektroniczny oraz pieniądze.

Sprawą zajęli się soleccy policjanci. Z przeprowadzonych oględzin wynikało, że sprawca dostał się do domu przez uchylone okno. Następnego dnia (05.08.2017) rano, dzielnicowy na podstawie zgromadzonych informacji wytypował miejsce, w którym mogłyby znajdować się skradzione rzeczy. Trop prowadził na teren miejscowych działek. W sprawę włączyli się kryminalni z bydgoskiej komendy.

Funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji. Tam, w garażu zauważyli przedmioty pochodzące z przestępstwa. Skradzione mienie w całości zostało odzyskane. Do sprawy został zatrzymany 32-latek. Jednak to nie wszystko, co miał na sumieniu. Jak się okazało, w tym samym dniu, kiedy okradł mieszkanie, uszkodził również zaparkowany samochód. Poprzebijał w nim opony, porysował lakier oraz zbił wkład lusterka.

Śledczy z Solca Kujawskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 32-latkowi zarzut kradzieży oraz uszkodzenia mienia. Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski