Pijana w nocy spacerowała z rocznym dzieckiem - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Pijana w nocy spacerowała z rocznym dzieckiem

Data publikacji 31.07.2017

Bydgoszczanka odpowie za bezpośrednie narażenie swojego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kobieta mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, idąc środkiem ulicy, pchała wózek z rocznym dzieckiem. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (29.07.2017) przed północą dyżurny z Błonia otrzymał informację o kobiecie, która najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu prowadzi wózek z dzieckiem. Na ulicę Filtrową został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze zauważyli idące środkiem ulicy dwie kobiety, z których jedna chwiejnym krokiem pchała wózek dziecięcy. Mundurowi podjechali do nich i wylegitymowali.

33-letnia matka, przewoziła w wózku roczne dziecko. Od kobiety był wyczuwalny alkohol. Wstępne badanie trzeźwości to potwierdziło. Policjanci wezwali na miejsce dyżurujący w tym czasie „Przyjazny patrol”. W związku z brakiem możliwości przekazania dziecka prawnym opiekunom, patrol podjął decyzję o przewiezieniu dziewczynki do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Natomiast 33-letnia kobieta została przewieziona do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Dokładne badanie trzeźwości wykazało, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz bydgoszczanka odpowie za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W związku z ciążącym na niej obowiązku opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo może jej grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski