Koronowscy dzielnicowi rozmawiali z uczniami w Wtelnie - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Koronowscy dzielnicowi rozmawiali z uczniami w Wtelnie

Data publikacji 19.05.2017

W środę (19.05.2017) dzielnicowi mł. asp. Tomasz Latos i st. sierz. Paweł Kierzkowski z Komisariatu Policji w Koronowie przeprowadzili pogadanki z uczniami Zespołu Szkół we Wtelnie. Spotkania z młodzieżą były podzielone na 3 grupy, w których łącznie wzięło udział około 100 uczniów.

Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich. W trakcie wizyty poruszone zostały zagadnienia związane z demoralizacją, czynami karalnymi, a także środkami wychowawczymi i poprawczymi stosowanymi przez sąd wobec nieletnich.

Na zajęciach omówiono także problem zażywania narkotyków i nadużywania alkoholu. Prelekcja miała na celu podniesienie świadomości młodzieży na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą zażywanie środków psychoaktywnych. Policjanci starali się uświadomić uczestników spotkania o odpowiedzialności karnej będącej konsekwencją posiadania i zażywania substancji prawem zabronionych.

Mundurowi przypomnieli również podstawowe zasady, które mogą zapewnić uczniom bezpieczeństwo podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły i domu.

Na koniec uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania o codziennej pracy policjantów.

Autor: mł.asp. Tomasz Latos KP Koronowo
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski
  • policjanci rozmawiają z uczniami