Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku

Data publikacji 17.05.2017

Dzisiaj (17.05.2017) na Rondzie Fordońskim w Bydgoszczy doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniosły trzy osoby- kierowca taksówki oraz dwoje pasażerów. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca samochodu ciężarowego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu taksówce, która znajdowała się na rondzie.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (17.05.2017) około godziny 02:45 na Rondzie Fordońskim w Bydgoszczy. Wówczas dyżurny bydgoskiej komendy przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego oraz osobowego opla - taksówki. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz prowadzili, pod nadzorem prokuratora, czynności mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Okazało się, że kierujący samochodem ciężarowym jadąc od Ronda Toruńskiego w kierunku ul. Wyszyńskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu taksówce, która znajdowała się na rondzie. W wyniku tego wypadku śmierć poniosły wszystkie osoby jadące oplem: 52-letni kierowca oraz dwoje pasażerów w wieku 27 i 34 lat. 34-letni kierowca tira był trzeźwy.

Teraz policjanci prowadzą, pod nadzorem prokuratora, czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.


 

Autor: st. asp. Lidia Kowalska
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska

Plik Audio - st.asp. Lidia Kowalska

Ładowanie odtwarzacza...
1.65 MB
Plik Audio - st.asp. Lidia Kowalska