Kolejne nielegalne automaty do gier zabezpieczone - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Kolejne nielegalne automaty do gier zabezpieczone

Data publikacji 16.05.2017

Bydgoscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili miejsce, w którym przechowywane są nielegalne automaty do gier hazardowych. W trakcie przeszukania jednej z bydgoskich firm zabezpieczyli 42 tego typu urządzenia. Jeżeli opinia biegłego potwierdzi wstępne ustalenia to ich „właściciel” poniesie odpowiedzialność z kodeksu karnego skarbowego.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że w pomieszczeniach produkcyjno- magazynowych na terenie jednej z firm w Bydgoszczy znajdują się nielegalne automaty do gier hazardowych. Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się, gdy wczoraj (15.05.2017) pojechali pod wskazany adres i przeprowadzili tam przeszukanie. W jednym z pomieszczeń ujawnili 42 nielegalne automaty do gier. Urządzenia były wyłączone. Do sprawy został przesłuchany właściciel posesji.

Ponadto na miejsce policjanci wezwali pracowników Krajowej Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, którzy stwierdzili, że w ich ocenie są to automaty do gier hazardowych. Jednak by to ostatecznie potwierdzić konieczne będzie powołanie biegłego z tej dziedziny. Wszystkie urządzenia zostały przez policjantów zabezpieczone do prowadzonego w tej sprawie postępowania. W takim przypadku za naruszenie przepisów karno-skarbowych może grozić kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie nowe zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja ustawy wprowadziła znaczące zmiany prawne. Rozszerzeniu uległ katalog osób, które mogą zostać ukarane karą pieniężną. Wzrosła też kwota kary pieniężnej z 12 tysięcy złotych za urządzenie do 100 tysięcy złotych - zarówno dla urządzającego gry jak i posiadającego urządzenie. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie).

Autor: st. asp. Lidia Kowalska
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska