„Bezpieczne kobiety” zdały egzamin kończący kurs samoobrony - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

„Bezpieczne kobiety” zdały egzamin kończący kurs samoobrony

W miniony piątek (12.05.2017) odbyły się ostatnie zajęcia w ramach programu "Bezpieczna kobieta", podczas których został przeprowadzony egzamin praktyczny. Uczestniczki musiały wykazać się umiejętnościami nabytymi podczas wcześniejszych spotkań. W trakcie kursu Panie uczyły się unikania sytuacji niebezpiecznych oraz obrony w przypadku, gdy napadu nie uda się uniknąć.

Zestaw przygotowanych technik obejmował m.in. uderzenia, kopnięcia oraz uwalnianie się z obchwytów ciała i duszeń. Techniki zostały tak przygotowane, aby mogła je zastosować każda z Pań, czyli proste i skuteczne. Po egzaminie prowadzący zajęcia, mł. asp. Szymon Porażyński  i mł. asp. Michał Wrzodak z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy wręczyli Paniom dyplomy ukończenia kursu.

"Bezpieczna Kobieta" to program prowadzony dla bydgoszczanek od wielu lat.  Zajęcia praktyczne poprzedza część teoretyczna. Panie nabywają wiedzę dotyczącą przemocy w rodzinie, procedury stosowania „Niebieskiej Karty”, aspektów prawnych samoobrony, a także ćwiczą udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Program zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem i jest pozytywnie oceniany przez uczestniczki.

Nabór na kolejną edycję będzie ogłoszony we  wrześniu 2017 roku. Informację dotyczącą naboru będzie można znaleźć na stronie internetowej bydgoskiej komendy.

Serdecznie zapraszamy!

 

Autor: Monika Karska/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska