Wiadomości

Przedszkolaki z „Sówki” i „Ochronki Sióstr Służebniczek” odwiedziły śródmiejski komisariat

Data publikacji 15.05.2017

W ubiegłym tygodniu w śródmiejskim komisariacie znowu zapanował gwar, a to za sprawą gości, którzy nie kryli emocji zwiedzając „policyjny budynek”. Dzieciom z przedszkoli, bo o nich mowa, towarzyszyli policjanci z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii.

Przedszkolakami z „Sówki” i „Ochronki Sióstr Służebniczek” podczas zwiedzania komisariatu zaopiekowały się asp. Iwona Zygmunt, sierż. sztab. Małgorzata Tworek – Haraszkiewicz, sierż sztab. Dominika Radką – Jędrkiewicz oraz Magdalena Daniel, na co dzień zajmujące się tematyką nieletnich. Podczas wizyty dzieci zadawały im mnóstwo pytań związanych z pracą policjantów. Mali goście ciekawi byli jak z bliska wygląda mundur policjanta, co znajduje się na jego pasie, a także co mundurowy musi zrobić, kiedy widzi złodzieja.

Funkcjonariusze odpowiedzieli na wszystkie nurtujące dzieci pytania, a także opowiedzieli o innych ciekawych sytuacjach ze swojej codziennej pracy. Jedną z największych niespodzianek podczas zwiedzania komisariatu była możliwość zapoznania się z pracą dyżurnego, a także wejście do „Niebieskiego Pokoju”, w którym dzieci czuły się bardzo swobodnie i zdążyły się nawet trochę rozgościć.

Na zakończenie maluchy wysłuchały opowiadania pt.: „Policjant”, które pięknie podsumowało to, jak wygląda praca policjanta, który „Czujny jest niesłychanie, przy nim nic złego nam się nie stanie”.

W spotkaniach łącznie wzięło udział 40 dzieci, które po wizycie radosne i zadowolone powróciły do przedszkoli.

Autor: Magdalena Daniel/ OPSNiP KP Bydgoszcz - Śródmieście
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska