Wiadomości

Kolejne osoby związane z narkotykami zatrzymane przez bydgoskich policjantów

Data publikacji 15.05.2017

Policjanci z bydgoskiej komendy zatrzymali mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. W mieszkaniu pierwszego z nich kryminalni zabezpieczyli ponad 30 woreczków strunowych z marihuaną natomiast u drugiego dwa opakowania foliowe z amfetaminą. Obaj odpowiedzą za posiadanie narkotyków.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową bydgoskiej komendy ustalili, że dwaj mieszkańcy Bydgoszczy (19-latek z Wyżyn i 42-latek ze Szwederowa) mogą posiadać środki odurzające. By potwierdzić te informacje w miniony piątek tuż po godz. 6.00 pojechali do jego miejsca zamieszkania młodszego z nich. Podejrzewanego mężczyznę zastali w zajmowanym przez niego pokoju. Po przedstawieniu powodu i celu wizyty policjanci przystąpili do przeszukania pomieszczenia. W szafie znaleźli słoik z zawartością 30 woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego oraz jeden woreczek schowany w kieszeni kurtki. Wstępnie przeprowadzone badania zabezpieczonej substancji wykazały, że jest to marihuana. 19-latek został zatrzymany.

Niemal identycznie było w przypadku 42-latka ze Szwederowa. W tym przypadku również zaczęło się od ustaleń policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową bydgoskiej komendy. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna ma zajmować się handlem narkotykami. Tego samego dnia tuż po godz. 19.00 podejrzewanego mężczyznę zauważyli wchodzącego do budynku, w którym mieszka. Po przedstawieniu powodu wizyty policjanci weszli wraz z nim do mieszkania. Przy udziale psa przeszkolonego do wyszukiwania narkotyków przeprowadzili przeszukanie. W jego toku zabezpieczyli dwa opakowania foliowe z zawartością białego proszku. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną, telefon komórkowy i inne przedmioty świadczące o jego przestępczej działalności. „Właściciel” narkotyków został zatrzymany.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Autor: st. asp. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski
  • zabezpieczone narkotyki #1
  • zabezpieczone narkotyki #2
  • zabezpieczone narkotyki #3