Wiadomości

Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał złodziei sklepowych

Data publikacji 21.04.2017

Policjant z Białych Błot, będąc w czasie wolnym od służby, namierzył dwóch sprawców kradzieży sklepowej. 35 i 32-latek ukradli dwie butelki alkoholu. Sprawcy zostali zatrzymani na terenie Błonia. Skradzione mienie zostało odzyskane. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

W środę (19.04.2017) po południu policjant z Białych Błot zatrzymał dwóch sprawców kradzieży sklepowej. Zatrzymania dokonał będąc w czasie wolnym od służby. Wszystko zaczęło się od informacji, jaką otrzymał podczas zakupów w jednym ze sklepów w Białych Błotach.

Tam znajomy pracownik ochrony opowiedział mu o szczegółach kradzieży. Dodatkowo pokazał mu zapis z monitoringu. Jak się okazało, sprawcy ukradli ze sklepu dwie drogie butelki alkoholu. Funkcjonariusz powiadomił o tym zdarzeniu swojego przełożonego.

Kilkanaście minut później, przejeżdżając ulicą Szubińską zauważył opisywanych sprawców na stacji benzynowej. Policjant zatrzymał się i postanowił iść za nimi, informując o tej sytuacji dyżurnego z Błonia.

Mężczyźni wpadli przed jednym ze sklepów przy ulicy Broniewskiego. Funkcjonariusz razem z patrolem wylegitymował mężczyzn i odzyskał skradziony alkohol. 35 i 32-latek zostali dowiezieni do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Teraz podejrzani za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem. Za kradzież może im grozić wysoka grzywna.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski