20-latek odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

20-latek odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem

Data publikacji 27.02.2017

Policjanci z Solca Kujawskiego zatrzymali 20-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Mężczyzna próbował okraść jedną z placówek handlowych w centrum miasta. Wpadł tuż po włamaniu. Teraz mieszkaniec Solca Kujawskiego za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Wczoraj (26.02.2017) w nocy dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację, że w Solcu Kujawskim na Placu Jana Pawła II słychać odgłosy tłuczonego szkła. Na miejsce natychmiast zostali skierowani soleccy policjanci.

W trakcie przejazdu, przy ulicy 23 Stycznia, zauważyli biegnącego mężczyznę. Ten na widok funkcjonariuszy przyspieszył i ukrył się pomiędzy blokami przy ulicy Żwirki i Wigury. W między czasie mundurowi ustalili, że na ulicy wskazanej w zgłoszeniu, najprawdopodobniej doszło do włamania do placówki handlowej.

Podczas kontroli okolicznych ulic, policjanci namierzyli i zatrzymali uciekającego mężczyznę. Jak się okazało, 20-latek wybijając szybę, skaleczył się w rękę. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które udzieliło mu pomocy. Następnie zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Śledczy z Solca Kujawskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 20-latkowi zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski