Próbował włamać się do sklepu po piwo - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Próbował włamać się do sklepu po piwo

Data publikacji 02.11.2016

Funkcjonariusze zatrzymali 24-latka podejrzanego o włamania. Mężczyzna wpadł tuż po tym jak usiłował się włamać do sklepu. Fordońscy policjanci udowodnili mu łącznie siedem przestępstw. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (30.10.2016) po godzinie 23:00, wówczas dyżurny z fordońskiego komisariatu otrzymał informację, że w jednym ze sklepów przy ulicy Twardzickiego została wybita szyba. Na miejsce został skierowany patrol. Tam zastali zgłaszającego, który opisał sprawcę tego uszkodzenia.

Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać okoliczne ulice. Na jednym z pobliskich przystanków zauważyli opisywanego mężczyznę. Mundurowi zatrzymali 24-latka. W trakcie rozmowy z nim okazało się, że wybił szybę w sklepie, aby napić się piwa. Mężczyzna był pijany, miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z Fordonu ustalili, że to nie było jego jedyne przestępstwo na koncie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił im na przedstawienie siedmiu zarzutów dotyczących włamań na terenie Fordonu. 24-latek przez ostatnie miesiące włamywał się do piwnic, pomieszczeń gospodarczych, a także do apteki. Łącznie straty oszacowano na blisko 8 tysięcy złotych. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.  

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski
  • policjant i zatrzymany