Areszt dla rozbójnika z Solca Kujawskiego - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Areszt dla rozbójnika z Solca Kujawskiego

Data publikacji 21.07.2016

Mężczyzna podejrzany o rozbój trafił na trzy miesiące do aresztu. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy. 40-latek napadł na mieszkańca Solca Kujawskiego i okradł go z pieniędzy oraz telefonu komórkowego. W chwili zatrzymania miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj (20.07.2016) policjanci z Solca Kujawskiego doprowadzili podejrzanego do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 40-latka na trzy miesiące.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w poniedziałek (18.07.2016) wieczorem, wówczas policjanci z Solca Kujawskiego przyjęli zawiadomienie o rozboju. Z relacji zgłaszającego wynikało, że został napadnięty przez dwóch mężczyzn.

Napastnicy po uderzeniu i przewróceniu go na ziemie zabrali mu pieniądze oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzony opisał jednego ze sprawców. Informacja natychmiast trafiła do soleckich patroli.

W trakcie sprawdzania okolicznych ulic funkcjonariusze zauważyli i zatrzymali opisywanego mężczyznę. Jak się okazało, w kieszeni miał skradziony telefon. 40-latek trafił do policyjnego aresztu. Był pijany. Miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski